XperiaTM E5 prináša ikonický dizajn a výkon, vďaka ktorému je každý deň ľahší

  • Navrhnutá pre vysoký výkon, so super efektívnou silou procesora, rozšíriteľnou pamäťou a až 2-dňovou výdržou batérie1
  • Vnímavý Sony fotoaparát sa automaticky prispôsobí vášmu okoliu, vďaka čomu sú vaše zábery vždy ostré a živé
  • Elegantný Sony dizajn s doteraz najprístupnejším a najintuitívnejším užívateľským rozhraním Xperia – zostaveným tak, aby bolo plnenie úloh jednoduché a zábavné 

Spoločnosť Sony Mobile Communications (“Sony Mobile”) dnes predstavila Xperia E5 – zábavný smartfón s jednoduchým ovládaním s vyspelým Sony výkonom a fotografickou technológiou, v dostupnej cenovej relácii.

Xperia E5 Black Group

„Xperia E5 predstavuje inovatívny prístup k schopnostiam smartfónu v tomto trhovom segmente, s ktorým nemusíte robiť žiadne kompromisy,” uviedol Tsutomu Sato, riaditeľ Produktového marketingu spoločnosti Sony Mobile Communications. „Je to dokonalé zariadenie pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupný prístup k výkonu, fotografickým technológiám a dizajnu, aké sa zvyčajne spájajú s mobilnými zariadeniami vyššej cenovej kategórie.”

Výkon, na ktorý sa môžete spoľahnúť a hneď tri prvky, ktoré vám dodajú silu urobiť viac – rýchly procesor, veľká kapacita pamäte a až 2-dňová výdrž batérie.

Kombináciu sily a výkonu podporuje procesor MediaTek MT6735 – jeho moderná štvorjadrová platforma a možnosť rýchleho 4G LTE pripojenia poskytujú pohlcujúce a živé zážitky z multimédií, hier a mobilného internetu.

Aj sťahovanie a ukladanie obsahu je zjednodušené, pričom veľká 200GB pamäť sa dá rozšíriť cez microSD kartu a môže tak bezpečne uložiť základné aplikácie, hudbu, obrázky a hry.

Batéria smartfónu Xperia E5 má dlhú výdrž, takže od jedného nabíjania po druhé ho môžete používať až 2 dni – sťahovanie aplikácií, streamovanie videa a surfovanie po sociálnych sieťach – to všetko bez toho, aby ste pravidelne museli siahať po zástrčke.

Xperia E5 Black Bonus

Dostupná v grafitovej čiernej a bielej sa táto výkonná sada funkcií nachádza v tenkom, len 8,2mm tvarovanom tele, ktoré váži iba 147 g – pre prirodzené a pohodlné držanie v ruke.

Nádherné fotky, vždy – urobiť úžasné zábery smartfónom je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým

Nielen, že fotenie smartfónom je s Xperia E5 jednoduchšie, zadný 13 MP a 5 MP predný fotoaparát rozpoznajú čo a kde fotíte. Automatické rozpoznanie scenérie zanalyzuje podmienky  a zistí, či fotíte zdravé jedlo alebo robíte selfie záber a podľa toho prispôsobí nastavenia s cieľom zaistiť zábery vo vysokej kvalite – a s dodatočnou možnosťou HDR máte istotu, že vaše zábery budú vyzerať ostré a očarujúce na 5” HD displeji.

Vďaka rozhraniu fotoaparátu s ovládaním posunom prsta po displeji je jednoduché prepínať sa medzi jednotlivými režimami a úplne nové tlačidlo „Zdieľať“ umožňuje okamžité uploadovanie na siete Instagram, Twitter alebo Facebook, stačí len pár jednoduchých ťuknutí po displeji.

Jednoducho to funguje – rozlúčte sa s pomalým pripojením, mrznutím a nekonečným sťahovaním

Aplikácia “Smart Cleaner” usilovne pracuje na pozadí, aby po celý čas zabezpečovala dostupnosť maximálneho výkonu pre vašu Xperia E5 – automaticky odstraňuje nepoužívané procesy a dáta vyrovnávacej pamäte. Výsledok: zážitok bez prerušovania a dlhšia výdrž zariadenia.

Aplikácia „Xperia Tips“ – uvedená ako stredobod portfólia Xperia pre rok 2016 – je vaša osobná asistentka, ktorá sa inteligentne naladí na vaše preferencie a poskytuje relevantné a včasné rady priamo na displeji, aby ste zo svojej Xperia E5 vyťažili čo najviac.

Nanovo prepracovaný “Úvod k Xperia” vám pomôže zariadenie ponastavovať a spustiť len za pár minút, a to vďaka synchronizácii účtov a plynulej migrácii obsahu z predchádzajúcich zariadení. Ponúka tiež rady na personalizáciu aplikácií.

Xperia E5 sa uvádza na vybrané trhy v Európe, Latinskej Amerike, Strednom Východe a v Afrike od konca júna 2016.

Igor Krahulec

Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement