Všetky Lumia s WP 8 dostanú Windows 10

Po prvých špekuláciách je to potvrdené. Microsoft má v pláne aktualizovať všetky svoje zariadenia bežiace na systéme Windows Phone 8 bezplatne na Windows 10. Firma má ďalej v pláne uviesť ďalšie telefóny, ktoré budú mať nový systém už v základe.

Lumia-Black-update-for-Windows-Phone-8-630x630

Microsoft tieto informácie zverejnil na svojom oficiálnom Twitter účte, však neuvádza, ako to bude so zariadeniami iných výrobcov. Ich správa sa týka len LUMIÍ. Ostatní výrobcovia budú mať nový systém Windows 10 tiež k dispozícii, ale bude záležať len na nich, ktoré zariadenia nový systém dostane.

Microsoftu sa veľa vyčítalo práve to, že aktualizuje systém iba v rámci jednej verzie. V roku 2012 aktualizoval všetky svoje zariadenia so systémom Windows Phone 7 len na najvyššej 7. 8. Windows Phone 8 sa do zariadenia so systémom 7 vôbec nedostal. Preto je táto správa o aktualizáciu pre všetkých majiteľov Lumia s Windows Phone 8 určite pozitívna.

tweet

Čo sa týka termínu uvedenia nového systému pre telefóny, tak Microsoft zatiaľ mlčí. Špekuluje sa o konci roka 2015.

Igor Krahulec

Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement