TEST: HTC Desire 510

HTC Desire 510 je smartfón so skvelou cenou, veľkou obrazovkou a skvelým vzhľadom. K pozitívam patrí štvorjadrový procesor a dobrá výdrž na batériu. K tým negatívam patrí objemná konštrukcia, zlý fotoaparát a nízka ostrosť obrazu.

DSC_0002

Vzhľad a dizajn

Na prvý pohľad HTC Desire 510 je odvodený od vlajkových lodí HTC. Chýbajú mu ale prvotriedne materiály napríklad  kovová konštrukcia no bohužiaľ celé telo je s plastu. Rozmery telefónu sú 140 x 70 x 10 mm a váha je 158 gramov, čo je teda dosť na plastový telefón. Na prednej strane sa nachádza 4,7″ displej, ktorý má rozlíšenie 480 x 854 bodov. Ďalej sa tu nachádza slúchadlo, mikrofón, VGA kamera a senzory.

DSC_0003

Na pravom boku smartfónu sa nachádza len tlačidlo pre reguláciu hlasitosti. Na ľavej bočnej strane sa nenachádza nič. Na vrchu nájdeme tlačidlo pre zapnutie a vypnutie displeja a vstup pre slúchadlá. Na spodnej strane nájdeme opačne otočený microUSB konektor. Zadná strana nie je tiež žiadna sláva. Nachádza sa na nej len pár prvkov ako je 5 Mpix fotoaparát bez AF , logo HTC a slabší reproduktor.

DSC_0015 DSC_0016

 Systém

V smartfóne sa nachádza Android vo verzii 4.4.3 KitKat. Ako to už poznáme od HTC klasicky je tu nadstavba Sense 6.0 . O chod systému sa stará 1GB pamäte RAM. Reálne dostupných je 865MB a voľných bolo cca 300MB, čo na nenáročne používanie postačuje.

DSC_0021 DSC_0018

Hardvér a batéria

Hardvér telefónu postačuje na jeho nenáročné používanie. Nachádza sa tu štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 s taktom 1,2 GHz. Grafický procesor je tu Adreno 306, ktorý postačuje na nenáročné hry. Batéria má kapacitu 2100 mAh a vydržíte s ňou takmer celý deň pri náročnejšom používaní.

DSC_0022

Fotoaparát

Zadný fotoaparát má rozlíšenie 5Mpix, je bez AF. Fotky cez deň postačujú, no večer je to už hrôza, sú nepoužiteľné. Video nahráva vo Full HD kvalite, ktorá na jednoduché videá postačujte. Na prednej kamere sa šetrilo a je len VGA kamerka, ktorá je nepoužiteľná.

DSC_0026IMAG0001

Záver

Svižné prostredie a podpora LTE. Toto sú pozitíva tohto telefónu. Pri tomto telefóne som narazil na viac negatív ako napríklad slabé rozlíšenie, objemná konštrukcia, chýbajúca notifikačná dióda a fotoaparát bez AF a bez LED blesku, ktorý je podpriemerný. HTC Desire 510 to má na súčasnom trhu veľmi ťažké nakoľko telefóny v tejto cenovej kategórii od iných výrobcov sú omnoho vybavenejšie.

Igor Krahulec

Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement