Sony predstavuje prémiový prírastok do série Xperia™ Z3 – novú Xperia™ Z3+

Spoločnosť Sony Mobile Communications (“Sony Mobile”) dnes uvádza prémiový prírastok svojho radu vlajkových smartfónov Xperia™ Z3 v podobe Xperia Z3+, tenkého, elegantného a štýlového prémiového smartfónu s vysokým výkonom.

Xperia Z3+ vám pomôže urobiť tie najlepšie zábery s prvotriednou fotografickou technológiou Sony, ktorou sú teraz vybavené oba fotoaparáty, predný aj zadný. Vďaka pôsobivej výdrži batérie a výkonu smartfónu môžete byť pripojení rýchlejšie a dlhšie, či už pracujete alebo sa hráte. A typický jedinečný vodotesný Sony dizajn sa postará o to, aby ste to dokázali bez ohľadu na počasie.

01_Xperia_Z3_+_Copper_Group

Nádherný dizajn, lepší ako kedykoľvek predtým

Xperia Z3+, tenšia (6,9mm), ľahšia (144g) a šikovne vypracovaná, pokračuje v dizajnovom príbehu Sony s nenápadnými, avšak pôsobivými vylepšeniami. Je vodotesná a prachotesná (IP65/68), a teda ideálna na používanie vo všetkých situáciách. Ďalším dizajnovým zdokonalením Z3+ je USB vstup bez krytu, vďaka čomu je nabíjanie telefónu jednoduchšie a pohodlnejšie. Okrem toho bol odstránený magnetický nabíjací kolík, čo prispelo k celkove viac jednoliatemu a minimalistickému dizajnu. Lesklá povrchová úprava kovových rámov, tvrdené sklo a zaoblené hrany – to všetko robí z Xperia Z3+ smartfón, na ktorý sa dobre pozerá z každej strany, a ktorý sa príjemne drží v ruke.

23_Xperia_Z3_+_Blue_Back

Z3+ bude dostupná v štyroch sofistikovaných farebných prevedeniach, aby vyhovela vášmu individuálnemu vkusu a štýlu – ku klasickej bielej a čiernej sa pridávajú nové prevedenia – medené a modrozelené.

Skvelé fotky kdekoľvek 

Z3+ naďalej ponúka to najlepšie zo Sony technológií Cyber-shot a Handycam, čím zabezpečuje prvotriedny výkon fotoaparátu/kamery a vývoj v oblasti fotoaparátu prináša nielen v hlavnom fotoaparáte, ale rozširuje ho aj na predný. Teraz si môžete vychutnávať skvelé fotky, aj pri slabom svetle, tak s predným ako aj zadným fotoaparátom. Urobíte tie najlepšie zábery, od scenérií po selfie, a to pri akomkoľvek osvetlení.

03_Xperia_Z3_+_Copper_Back

Hlavný fotoaparát disponuje 20.7MP kamerou s obrazovým snímačom Exmor RS™ pre mobilné zariadenia, procesorom BIONZ™ pre mobilné zariadenia a tiež širokouhlou 25mm šošovkou „G lens“. Urobte tie najlepšie zábery hneď na prvý krát, a zakaždým, so zdokonaleným režimom Superior Auto – automaticky optimalizuje nastavenia a vy tak získate tie najlepšie možné fotky a vie rozoznať až 52 rôznych scenérií. S režimom Gurmán (Gourmet) vyjdú dokonca aj fotky jedál čo najlepšie. Pridajte k svojim záberom trochu zábavy a kreativity s najnovšími Xperia fotografickými aplikáciami vrátane štýlového portrétu (Style portrait) a masky s rozšírenou realitou (AR mask). Zachyťte pôsobivé detaily aj pri slabom osvetlení vďaka citlivosti ISO12800 a veľkému 1/ 2.3 obrazovému senzoru. Získajte skvelé zábery aj pri silnom podsvietení s HDR pre fotky a videá. Uchovajte a vychutnávajte si svoje cenné momenty vo vysokej kvalite vďaka nahrávaniu a prehrávaniu v kvalite 4K.

14_Xperia_Z3_+_Copper_SmartWatch

Nový 5MP predný fotoaparát s obrazovým snímačom Exmor R™ pre mobilné zariadenia znamená, že teraz urobíte ešte lepšie selfie zábery pri akomkoľvek osvetlení. Širokouhlá 25mm šošovka je skvelá na skupinové selfie zábery. Režim Superior Auto zanalyzuje prostredie foteného záberu a automaticky prispôsobí nastavenia, aby ste vždy vyzerali výborne. Full HD 1080p rozlíšenie je ideálne pre video chat a keď robíte selfie videá je tu SteadyShot™ s inteligentným aktívnym režimom, ktorý odhadne pohyby a videá sú tak plynulejšie.

Silný výkon a až dvojdňová výdrž batérie

Xperia Z3+ je vybavená ultrarýchlym osemjadrovým 64-bitovým procesorom Snapdragon 8102, ktorý vám umožní surfovať na internete rýchlejšie ako kedykoľvek predtým a získať optimálne grafické zážitky. Či už pracujete na niekoľkých úlohách naraz cez Wi-Fi alebo cez najnovšiu 4G sieť, Xperia Z3+ poskytuje rýchlosť, ktorú potrebujete. Podpora LTE Cat6 a Wi-Fi MIMO umožňuje vyššiu rýchlosť pripojenia pre bohaté zážitky z pripojenia s rýchlosťou sťahovania až 300Mbps aj na cestách (skutočná rýchlosť sa môže líšiť v závislosti od sietí operátorov). Email aj s prílohami stiahnete za pár sekúnd a video streamovanie si môžete užívať bez omeškania alebo neželaného zasekávania.

Výkonné funkcie smartfónu si vyžadujú šikovnú správu spotreby. Xperia Z3+ je vybavená tak, aby ste si mohli užívať to, čo sa vám páči a tak dlho, ako len chcete. Spája sa tu neuveriteľná, až dvojdňová výdrž Sony batérie s inovatívnou technológiou šetrenia energie, čo vám prináša batériu s dlhou výdržou. Teraz ju môžete používať celý jeden deň pri 45-minútovom nabití s použitím certifikovanej nabíjačky  Qualcomm® Quick Charge™ 2.0, ako napr. UCH10 (Len pre verziu s jednou SIM).

Neobmedzená zábava

Xperia Z3+ má ultrajasný 5.2” Full HD adaptívny displej, ktorý poskytuje lepšiu jasnosť a kontrast bez toho, aby strácal výdrž. Sony displej TRILUMINOS™ pre mobilné zariadenia s funkciami Live Colour LED a X-Reality pre mobilné zariadenia zabezpečí ostrejšie a živšie farby. Intuitívne vylepšenie kontrastu prináša najviac optimalizovaný zážitok zo sledovania, a to aj pri jasnom slnečnom svetle.

Vďaka bohatým odborným skúsenostiam Sony v oblasti audio technológií si môžete vychutnávať zvuk s neuveriteľnými detailmi a jasnosťou. High-Res Audio zreprodukuje vysokofrekvenčný zvuk a prináša zážitok štúdiovej kvality zvuku. DSEE HXTM zvýši vernosť zvuku vašich aktuálnych skladieb v MP3 alebo AAC a priblíži ich kvalite High-Res Audio. Pre bezdrôtové počúvanie hudby vo vysokej kvalite je tu nový Sony kodek LDACTM, ktorý dáta prenáša trikrát efektívnejšie ako staršie kodek zariadenia cez Bluetooth.

Vo chvíľach, keď potrebujete „vypnúť“ hluk oceníte, že Xperia Z3+ podporuje digitálne odbúravanie hluku a dá sa spárovať so slúchadlami MDR-NC31EM, ktoré zredukujú okolitý hluk až o 98%. Teraz si môžete vychutnávať optimálne audio nastavenia, aj keď pripojíte akékoľvek slúchadlá, keďže Z3+ rozlíši typ, ako aj štýl slúchadiel a audio nastavenia automaticky prispôsobí tak, aby vám priniesli ten najlepší zvukový zážitok.

19_Xperia_Z3_+_Black_Back

Hrajte sa ďalej svoje obľúbenie hry na PlayStation®4 (PS4™) kdekoľvek sa doma nachádzate vďaka ovládaču PS4 Remote Play2. Svoju Xperia Z3+ pripojte cez domáce Wi-Fi k svojej PS4 a s bezdrôtovým ovládačom DUALSHOCK®4  vám nikdy neujde ani chvíľa z akcie – a je jedno, v ktorej ste izbe.

Aby ste si aj naďalej mohli užívať to najlepšie, čo Sony ponúka, všetci užívatelia Z3+ môžu využívať prístup do Xperia Lounge Gold – vďaka čomu máte celý svet Sony zábavy na dosah, doslova na končekoch svojich prstov. Získajte prístup k exkluzívnym súťažiam a ponukám. Buďte medzi prvými užívateľmi, ktorí vyskúšajú naše nové aplikácie a vychutnajte si najnovšie filmy, epizódy TV seriálov a hudbu, ktoré sú súčasťou vášho zariadenia.

Dostupnosť  a špecifikácie

Xperia Z3+ bude celosvetovo uvedená na trh od júna 2015.

Igor Krahulec

Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement