RECENZIA : Forever SMART BRACELET SB-200

Žijeme v dobe kedy vyhľadávame nositeľnú elektroniku ako doplnky k svojmu zdraviu a k uľahčeniu života. Do rúk sa nám dostali hodinky Forever Smart Bracelet SB-200, ktoré sú vyhotovené s plastu a silikónového náramku v troch farbách ako je čierna, oranžová a modrá. My sme na recenziu dostali hodinky s modrým náramkom.

image1

Hodinky Vám prídu v priesvitnej škatulke kde okrem samotných hodiniek nájdete aj nabíjací kábel, pomocou ktorého si hodinky nabijete. Nabíjací kábel je v tvare štipca s ktorým uchytíte hodinky a následne dáte kábel do zdroja energie. Ďalej v balení nájdeme návod v Poľštine ale aj v Angličtine.

IMG_8096

Hodinky sú vyrobené s plastu a silikónového náramku, ktorý je nastaviteľný na rôzne velkosti zápestia pomocou už vyrezaných dierok. Hodinky sa zapínajú pomocou zapínateľného klipu. Veľmi pohodlne sa nosia na ruke nakoľko ich vôbec ani necítiť. Majú kapacitu 50 mAh a na batérii vydržia približne týžden bežného používania. Pomocou hodiniek sme merali telesnú aktivitu pri cvičení.

 

IMG_8097

Hodinky Vám merajú aj spálené kalórie, počet krokov, kilometre ktoré ste nachodili a dokonca Vám merajú aj Váš spánok, ktorý si presne viete pozrieť v aplikácií ForeverFit. Dostávame sa teda k samotnej aplikácii, ktorá podporuje oba systémy teda aj iOS 7 ale aj Android od verzie 4.0 a vyššie. Pomocou aplikácie si viete nastaviť aj budík. Budík si viete navoliť na presný čas ale aj dni, kedy Vás majú hodinky budiť. Hodinky Vás budia pomocou vibrácií čiže nepočuť žiadne hlasné zvonenie budíka.

IMG_8101

Aplikácia Forever FIT je veľmi intuitívna a ovládanie je veľmi jednoduché. Aplikácie je buď v poľštine alebo angličtine. V aplikácii si viete nastavit vibrovanie hodiniek pri prichádzajúcom hovore ale aj koľko kalorií by ste mali denne spáliť. Hneď pri prvom zapnutí aplíkácie je nutné zadať váhu, výšku pohlavie a dátum narodenia.

Screenshot_2016-07-28-11-51-30

Poďme sa teda pozrieť ešte na aktivitu spánku, kde Vám hodinky presne merajú tvrdý spánok a ľahký spánok. V aplikácii nájdete krúžok, kde Vám ukazuje Váš celkový spánok v našom prípade to bolo 9 hodín aj 26 minút. Spánok nám začal o 22.12 a skončil o 7.38.  Tvrdý spánok nám trval tri hodiny aj 47 minút. 5h aj 33 min sme spali ,,ľahko“.
Screenshot_2016-07-27-08-06-03

Hodinky Forever SB-200 hodnotím veľmi dobre a úplne postačujú k bežnému používaniu. Sú veľmi kompaktné a ani ich na zápästí vôbec necítiť. Nemám im čo vyčítať a určite ich odporúčam každému kto aktívnejšie žije. Za cenu cca 19 eur nekúpite nič lepšie :)

 

Hodinky nám do recenzie zapožičala spoločnosť digitall.sk

 

 

Igor Krahulec
Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement

  • Martina Karmanová

    Dobrý den, chcela by som sa spýtať, hodinky som dostala dávnejšie, ale až teraz som sa ich rozhodla „rozbehať“ akosi však neviem nájsť nabíjací kábel… viem ho kúpiť ešte dodatočne niekde?