Príď na Telekom Big Data Hackathon a vyhraj 3 000 eur!

Telekom v rámci novovytvorenej platformy Innovation Geeks pripravil Big Data Hackathon, na ktorom si účastníci s pomocou skúsených mentorov budú môcť v priebehu víkendu vyskúšať pracovať s reálnymi telco dátami a vyhrať 3 000 eur pre každú súťažnú kategóriu.

Na čo sa účastníci môžu tešiť?

Telekom Big Data hackathon je určený pre všetkých talentovaných data scientistov, big data analytikov a expertov, študentov, developerov, programátorov, UX dizajnérov a pre ďalších big data fanúšikov a komunity, ktorí budú v dňoch 12. až 14. mája v Bratislavskom Impact Hube realizovať svoje idey, vytvárať analytické alebo machine learning modely a vizualizovať dáta.

 

Účastníci budú pod vedením skúsených mentorov pracovať s anonymizovanými reálnymi digitálnymi telco dátami a súťažiť v dvoch kategóriách:

Interné Use Cases – použitie dát pre interné účely, ako napríklad pre mediálne kampane, vylepšenie zákazníckej skúsenosti, optimalizáciu služieb, komunity.

Externá monetizácia – spracovávanie dát, scoringov, či analýz pre tretie strany, napr. banky, malé firmy, či štátnu správu.

Na odprezentovanie svojho riešenia vybranej výzvy bude mať tím k dispozícii 5 minút a ďalšie 3 minúty bude zodpovedať na otázky poroty. Záverečný prezentácia by mala obsahovať nasledujúce časti:

  • biznis nápad,
  • analytický / machine learning model nad reálnymi dátami,
  • vizualizáciu dát,
  • ďalší potenciál do budúcnosti.

 

Registráčný formulár a viac informácií nájdete na www.innovationgeeks.sk.

 

Igor Krahulec

Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement