Nokia N1 – Android tablet, ktorý vyzerá ako iPad mini

Nokia je späť! Začína s novou hierarchiou. Sedem mesiacov po tom, ako časť svojej spoločnosti za 7,2 miliárd dolárov predal Microsoftu predstavili svoje nové zariadenie. Jedná sa o tablet Nokia N1.

nokia-n1-1

Podobne ako Xiaomi, aj Nokia si požičala dizajn od konkurenčného Apple a tablet sa tak podobá na úspešný iPad mini. Nokia N1 disponuje 7,9-palcovým displejom s rozlíšením 2 048 x 1 536. Nokia si dokonca vybrala jednoliatu konštrukciu z hliníka. Tam to však nekončí.

nokia-n1-2

Nokia N1 je s tabletom od Apple takmer identická. Svedčí o tom aj umiestnenie fotoaparátu, tlačidiel či vstupu pre slúchadlá. Rovnako dokonca vyzerá aj spodná časť zariadenia, ktorá disponuje úplne rovnakými dierkami pre reproduktor.

nokia-n1-4To, čo sa vám môže zdať ako port Lightning konektor je v skutočnosti jedna z prvých implementácii obojstranného USB type C. Implementácia nového USB je len prvá z mnohých vecí, vďaka ktorým je novinka od Nokie zaujímavá.

nokia-n1-5Displej na Nokia N1 je plne laminovaný, čo sa o iPad mini 3 povedať nedá. N1 je hrubá len 6,9 milimetrov a váži 318 gramov, vďaka čomu je tenšia a ľahšia než konkurencia od Apple.

nokia-n1-6

Čo je zvláštne je to, že Nokia je hrdá na celkový dizajn zariadenia, špeciálne krycie sklíčko fotoaparátu, ktoré kopíruje zakrivenie konštrukcie tabletu.

Jediné veci, v ktorých sa dizajnovo novinka od Nokie od iPad mini líši je chýbajúce hardvérové tlačidlo, viac zaoblené hrany zariadenia a Apple logo. To je všetko.

nokia-n1-7

Nokia svoj tablet bude dokonca predávať v dvoch prevedeniach a uhádli ste, budú identické k tým, ktoré ponúka Apple. Webstránka Nokie, ktorá promuje nový tablet taktiež vyzerá podozrivo podobne k Apple.com. Medzi ďalšie špecifikácie patrí štvorjadrový procesor Intel Atom Z3580 s jadrami o takte 2.4 GHz, 2 GB operačnej pamäti RAM a 32 GB vnútornej pamäti.

nokia-n1-8Tablet beží na stock verzii Android 5.0, teda inými slovami, bez akejkoľvek nadstavby. Nokia však tablet vybaví svojím „Z Launcherom.“

nokia-n1-9

„Začali sme hľadať, no nenašli sme žiadne kvalitné Android tablety,“ povedal Brook Eaton, riaditeľ Z Launcheru od Nokie. „Máme tak krásny, jednoduchý a elegantný Z Launcher.

nokia-n1-12

Preto sme zostrojili zariadenie, ktoré je tak isto postavené na podobných princípoch.“ Presne to spravila Nokia. Postavila nový tablet, aby mohla dostať svoj Z Launcher do rúk väčšieho počtu ľudí.

Nový tablet Nokia N1 vyrobí Foxconn, fínsky výrobca si okrem iného licencuje ako dizajn, tak aj značky Nokia a Z Launcher. Nový tablet by sa mal najskôr dostať na čínsky trh, neskôr do Ruska a vybraných európskych krajín. Dostupný by mal byť okolo 19. februára za 249 dolárov. Pozrite si video, v ktorom ho Nokia približuje a fotografie nižšie, na ktorých môžete preskúmať jeho dizajn.

Igor Krahulec

Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement