Microsoft Lumia 640 a Lumia 640 XL: buďte pripravení na čokoľvek

Spoločnosť Microsoft dnes na veľtrhu Mobile World Congress 2015 predstavila smartphony Lumia 640 a Lumia 640 XL, dva nové smartphony, ktoré umožnia ľuďom, aby boli ešte flexibilnejší ako doteraz. Môžu si totiž vybrať, kedy a kde vybavia svoje záležitosti. Obidva telefóny bude možné aktualizovať na operačný systém Windows 10, ktorý bude dostupný v priebehu tohto roku, a ponúkne ďalšie nástroje na zvýšenie osobnej produktivity. Okrem toho Microsoft pripomenul, ako pri rozširovaní svojich služieb a zariadení spolupracuje s ďalšími spoločnosťami, napr. AT&T Inc. a Qualcomm Technologies Inc.

Marketing_1_640_Home_SSIM_4G

I v konkurenčnom prostredí je Microsoft schopný úspešne uvádzať inovatívne smartphony všetkých cenových úrovní. Obidve predstavené zariadenia ponúkajú výkonný hardware – s možnosťou voľby rôznych veľkostí displeja a rozlíšení fotoaparátu – a služby Microsoft, ktoré umožňujú používateľom dosiahnuť neskutočnú produktivitu za zaujímavú cenu. S Lumia 640 a 640 XL sú ich majitelia pripravení na čokoľvek – v práci, doma, i na cestách môžu napríklad:

  • Bez problémov pracovať s dôležitými dokumentmi, prehliadať obľúbené webové stránky alebo spúšťať programy a hry vďaka vstavanej 1GB pamäti RAM a výkonnému procesoru Qualcomm® Snapdragon ™ so štyrmi jadrami taktovanými na frekvencii 1,2 GHz.
  • Prehliadať fotky a videá na ostrom HD displeji s uhlopriečkou 5″ na Lumia 640 nebo 5,7″ na Lumia 640 XL.
  • Vydržať celý deň na jedno nabitie vďaka 2 500mAh batérii na Lumia 640, prípadne dokonca 3 000mAh baterii na Lumia 640 XL.
  • Vytvárať fotky plné detailov i v zlom osvetlení vďaka 8Mpx fotoaparátu na Lumia 640 alebo 13Mpx fotoaparátu s optikou Zeiss na Lumia 640 XL. Obidva smartphony sú vybavené diodovým LED bleskom, čelnou kamerou na Skype videohovory a predinštalovanou aplikáciou Lumia Camera.
  • Užívať si výhody poslednej verzie Windows Phone 8.1 spolu s updatom Lumia Denim, ktorý obsahuje moderné funkcie, ako napríklad Centrum akcií, klávesnicu World Flow a zložky Live Folders. Majitelia oboch smartphonov si budú tiež môcť nainštalovať novú verziu Windows Phone 10, ktorá bude uvoľnená v priebehu tohoto roku.
  • Vôbec po prvýkrát mať to najlepšie z oboch svetov vďaka podpore LTE a dualSIM. Navyše všetky dualSIM modely sú vybavené funkciou Smart Dual SIM, vďaka ktorej ste súčasne k dispozícii na oboch telefónnych číslach.

Majitelia Lumia 640 a Lumia 640 XL budú môcť využívať nové funkcie a inovácie Windows 10 prostredníctvom programu Windows Insider Program. V priebehu roku potom obidva telefóny ponúknu svojim používateľom aktualizáciu na finálnu verziu Windows 10. Medzi hlavné vylepšenia Windows 10 patria nové univerzálne aplikácie, ako Office, E-mail a Kalendár, Fotky; správy rôznych messengerov, ako je napr. Skype, integrovaný priamo medzi ostatné správy; úplne nový internetový prehliadač Project Spartan; a vylepšená integrácia osobnej asistentky Cortana.

Marketing_1_640XL_Home_DSIM_4G

Lumia 640 a Lumia 640 XL tiež obsahujú jednoročný predplatený kancelársky balík Office 365 Personal, ktorý ponúka najnovšie verzie programov Word, Excel, PowerPoint, Outlook a OneNote. Predplatné môžete využiť na smartphone Lumia, jednom počítači a jednom tablete. K novým modelom Lumia navyše dostanete 1TB priestor na úložisku OneDrive a každý mesiac 60 voľných minút na celosvetové hovory v rámci programu Skype.**

„Naše najnovšie telefóny Lumia potvrdzujú náš zámer prinášať cenovo dostupné a špičkovo vybavené smartphony,” komentuje uvedenie nových prístrojov Jo Harlow, corporate vice president for Phones vo firme Microsoft. „Vďaka Lumia 640 a Lumia 640 XL sprístupňujeme inovácie ďalším ľuďom. Do jedného balenia sme dostali konkurencieschopný hardware, inovatívny software Windows a služby Microsoft, čo umožní našim zákazníkom dosiahnuť ich ciele kdekoľvek a kedykoľvek chcú.”

Lumia 640 XL sa začne na vybraných trhoch predávať v marci a bude dostupná v matne azúrovej, oranžovej a čiernej farbe, rovnako ako v matnej i lesklej bielej. Lumia 640 bude globálne dostupná od apríla v lesklej azúrovej, oranžovej a bielej farbe, rovnako ako v matnej čiernej. Lumia 640 i Lumia 640 XL budú dostupné v prevedení pre jednu SIM kartu i vo verzii dualSIM. Pri verzii dualSIM navyše môžete voliť medzi podporou sietí 3G a podporou rýchlych sietí LTE. Lumia 640 XL bude tiež dostupná vo variante pre jednu SIM kartu a podporou 3G. Ceny sa budú líšiť na rôznych trhoch a u rôznych operátorov; Lumia 640 sa bude predávať za odporúčanú maloobchodnú cenu 139 eur za 3G model, resp. 159 eur za LTE model – v oboch prípadoch bez daní a dotácií. Lumia 640 XL sa bude predávať za odporúčanú maloobchodnú cenu 189 eur za 3G model, resp. 219 eur za LTE model, v oboch prípadoch je cena bez daní a dotácií.

Okrem rozšírenia ponuky zariadení pomáha Microsoft rozširiť portfólio svojich partnerov o nové zariadenia a nové služby. Microsoft predstavil nové služby pre malé a stredné firmy v spolupráci s AT&T. Firemní zákazníci môžu bezpečne pristupovať k hlasovým hovorom, e-mailom, kalendárom, správam, HD videokonferenciám, zdieľaniu polohy, zdieľaniu súborov a ďalším službám vďaka plnej integrácii do AT&T Mobile Office Suite.

Igor Krahulec

Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement