LG G Stylo – stylus a podpora až 2TB microSD kariet

LG predstavilo na svojej domácej pôde nové zariadenie LG G Stylo, ktoré sa radi do strednej triedy, aspoň podľa ceny v Južnej Kórei. Novinka ponúka displej s uhlopriečkou 5,7 palca s rozlíšením 720 x 1280 pixelov. Vďaka tomuto rozmeru zároveň zapadá do kategórie phablet. Zaujímavosťou môže byť priama podpora stylusu, ktorý taktiež dostanete k zariadeniu. Ale v tomto prípade nečakajte na ňom aktívne tlačidlá, ako napríklad u rady Note od Samsungu.

64013

Medzi ostatnými špecifikáciami nájdeme napríklad procesor Snapdragon 410, ktorý disponuje štyrmi 64-bitovými jadrami s taktovacou frekvenciou 1,2 GHz. K dispozícii máte 1,5 GB RAM a 8 GB interného úložiska. Našťastie je tu podpora microSD kariet. LG uvádza, že zariadenie zvládne 2TB karty, čo je nezvyčajné u takéhoto mobilu.

Na zadnej strane sa nachádza 8MPx foťák a predná strana je osadená 5MPx kamerkou. Rozmery LG G Stylo sú 154.3 x 79.2 x 9.6 milimetra a hmotnosť sa zastavila na 163 gramoch. Do tejto konštrukcie sa vošla batéria s kapacitou 3000 mAh. V oblasti konektivity nechýba LTE, Bluetooth 4.1, Wi-Fi (802.11 a, b, g, n), NFC a A-GPS. Použitý systém je Android 5.0 Lollipop. Cena novinky je cca 330 euro. Oficiálna dostupnosť na iných trhoch nebola zatiaľ zverejnená.

Igor Krahulec

Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement