Legendárny iPhone 4 je zastaraný, priznáva Apple po 6 rokoch

iPhone 4 si určite veľmi dobre pamätáte. Je to ten model, ktorý mal v roku 2010 obrovské problémy so signálom kvôli zle navrhnutej anténe. Apple po tomto zistení začal rozdávať všetkým majiteľom zadarmo puzdro, ktoré signál o niečo zlepšilo. A ešte to označil za svoju výhodu oproti ostatným výrobcom.

iphone-4-680x541

Avšak rovnako ako u ostatných produktov Applu, u ktorých končí oficiálna podpora od výrobcu po 5 až 7 rokoch (čo je oproti ostatným výrobcom elektroniky úplne skvelé), teraz získava nálepku „výbehový“ a „zastaraný“ tiež iPhone 4. Respektíve zatiaľ takto Apple označuje iPhone 4 (CDMA), ktorý je paradoxne o rok novší než klasický iPhone 4. Ten sa má na zoznam zastaraných zariadení pridať do konca októbra.

Apple iPhone 4 je nezabudnuteľný. V roku 2010 dorazil so všetkou slávou, lákal najmä na luxusné kovovo-sklenené telo alebo na v tom čase špičkovú výbavu, napríklad 3,5 „Retina displej, jednojadrový procesor Apple A4 s taktom 1 GHz, 5 Mpx fotoaparát, iOS 4.0 (nakoniec sa dostal až na iOS 7.1.2) či 1420 mAh batériu. Život mu však skomplikovala aféra antennagate s už spomínaným slabým signálom, alebo aj o rok oneskorené začatie predaja bielej varianty.

Zdroj: Apple

Igor Krahulec

Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement