iOS 10 po dvoch týždňoch používa už každé druhé zariadenie

Najnovší systém iOS 10 je po iba dvoch týždňoch zároveň najpoužívanejšou verziou iOS. Takou štatistikou sa môže pochváliť podobne ako v minulých rokoch naozaj len Apple.

ios-10-obr1-680x459

Ovšem Apple sa týmito vynikajúcimi výsledkami trochu prekvapivo (zatiaľ) ešte nepochválil, musela to tak za neho urobiť spoločnosť Mixpanel, ktorá neustále monitoruje využívanie jednotlivých verzií systému naprieč zariadeniami s iOS, teda iPhony, iPady a iPody touch.

Podľa štatistík dosiahol najnovší iOS 10 podiel viac ako 50 percent a predstihol tak do tejto doby najpoužívanejšiu verziu iOS 9. Tá však stále s prehľadom zostáva na druhom mieste, staršie verzie systému využíva už len naozaj malé percento užívateľov.

Kým Applu stačili približne 2 týždne na dosiahnutie inštalácie najnovšieho iOS 10 na viac ako polovici podporovaných zariadení, u konkurenčného Androidu trvá dosiahnutie rovnakej méty pokojne aj niekoľko rokov, avšak na vine sú skôr samotní výrobcovia telefónov, ako Google.

Igor Krahulec

Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement