HTC Rapid Charger 2.0 dokáže nabiť vybrané modely až o 40% rýchlejšie

Výdrž na jedno nabitie sa u súčasných smartphonov zvyčajne pohybuje až na čestné výnimky v rozmedzí od rána do večera, pričom niektoré zariadenia je potrebné v tomto medzičase ešte prikŕmiť. Týmto neduhom síce smartphony od HTC netrpia, napriek tomu taiwanský výrobca pripravil rýchlonabíjačku určenú okrem iného práve pre tieto príkrmy.

4f7_htc-15-watt-travel-charger-slide-01

Nabíjačka sa volá HTC Rapid Charger 2.0 a je použiteľná u telefónov postavených na čipsete od Qualcommu, podporujúcich technológiu Quick Charge 2.0, teda Snapdragon 800 a vyššie. Rýchlosť nabíjania má byť oproti štandardným nabíjačkám až o 40% vyššia, hoci Qualcomm pri predstavení tejto technológie sľuboval 75%. HTC zrejme túto technológiu nedokázalo využiť do poslednej kvapky.

fc6_qualcomm-quick-charge

Medzi oficiálne podporované zariadenia patrí HTC One (M8), One (E8), One Remix a Desire Eye, avšak je možné s ňou dobíjať akýkoľvek iný telefón od HTC, rýchlosť nabíjania ale bude štandardná. Cenu ani dostupnosť novo predstavenej nabíjačky taiwanský výrobca nateraz zatiaľ neuviedol.

Igor Krahulec

Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement