HTC Desire 626: Nový päťpalcový prírastok do strednej triedy

Spoločnosť HTC chce v tomto roku dosiahnuť trhový podiel 25% v segmente zariadení v cenovej hladine do 200 amerických dolárov. Jedným z modelov, ktorý má k týmto číslam taiwanskému výrobcovi telefónov pomôcť, je práve predstavený model Desire 626.

b0b_htc-desire-626-official

Jedná sa o telefón s päťpalcovým displejom (rozlíšenie 720 × 1 280 pixelov, jemnosť 293 ppi), ktorému na čelnej strane nechýba dvojica reproduktorov Boom Sound a päťmegapixelová čelná kamerka pre selfies.

0ff_gdd

Dizajn nijako nevybočuje zo zabehnutých koľají HTC, nechýba tradičná dvojitá brada, pričom jej horná časť tvorí iba prúžok s logom výrobcu. Do toho miesta by sa vošli kapacitné tlačidlá alebo by tento priestor išiel využiť pre väčší displej. Na zadnej strane zariadenia sa ubytovala šošovka 13megapixelového fotoaparátu doplnená o přisvětlovací LED diódu.

a84_gdfg

Vo vnútri telefónu sa nachádza štvorjadrový Qualcomm Snapdragon 410 s taktom 1,2 GHz, operačná pamäť dosahuje hodnoty 1 GB, vnútorné úložisko s kapacitou 8 GB možno rozšíriť pamäťovou kartou. Zariadenie podporuje siete LTE v pásmach 1, 3, 5, 7, 8 a 28, nechýba pochopiteľne ani Wi-Fi 802.11 b / g / na Bluetooth 4.0. Energiu telefónu dodáva 2 000mAh batéria, operačným systémom je Android vo verzii 4.4 s nadstavbou HTC Sense 6.

9a8_gfd

Telefón s hrúbkou 8,19 mm bude ponúkaný v dvoch farebných kombináciách biela / béžová alebo svetlo / tmavo modrá. Na Taiwane ho HTC predáva za 5 990 TWD, čo je v prepočte asi 170 eur bez DPH. O globálnej dostupnosti sa zatiaľ výrobca nezmienil, je možné, že bude oznámená za necelý mesiac na veľtrhu MWC v Barcelone.

Igor Krahulec

Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement