Honor oslavuje tretie narodeniny a poodhaľuje budúcnosť mobilných telefónov

Globálna značka mobilných telefónov Honor dnes oslávila tretie výročie od svojho založenia. Pri tejto príležitosti necháva Honor nahliadnuť do budúcnosti inteligentných mobilných telefónov. Koncept smartfónu Honor Magic prináša maximálne prepracovaný dizajn a rad doposiaľ nevídaných funkcií založených na pokročilej umelej inteligencii.

Značka smartfónov Honor si za tri roky svojej existencie získala rad fanúšikov po celom svete. Vývoj značky sa pritom nesie v duchu rýchleho rastu. Dnes Honor pôsobí už v 74 krajinách sveta a minuloročné príjmy z predaja mobilných zariadení Honor dosiahli 6 miliárd USD (pri 40 miliónoch predaných kusoch).

Na Slovensku pôsobí značka 2 roky a už napevno patrí medzi etablovaných výrobcov. Najnovšie predajný úspech značka Honor zaznamenala s aktuálnym vlajkovým modelom Honor 8. Ten ponúka výborný pomer cena / výkon a na početné žiadosti fanúšikov je k dispozícii hneď v piatich farebných prevedeniach.

Honor Magic: technologické kúzla z budúcnosti

Ako malý darček k tretím narodeninám a poďakovanie fanúšikom dnes Honor predstavil futuristický smartfón Honor Magic. Prístroj nabitý najnovšími technológiami a funkciami ukazuje schopnosti vývojárov značky Honor a smer, ktorým sa bude vývoj inteligentných telefónov uberať.

Prístroj poháňaný procesorom Kirin 950 ponúkne oblý 5,09palcový AMOLED displej s rozlíšením 2K. Celé telo telefónu je kryté sklom s výrazným zaoblením vytvárajúcim pôsobivý 3D efekt. Nechýba ani duálny hlavný fotoaparát s rozlíšením 12MP doplnený 8MP selfie kamerou.

Hlavným inovatívnym prvkom smartfónu Honor Magic je využitie pokročilej umelej inteligencie. Tá na základe analýzy používateľských dát ponúka múdru odozvu a množstvo interaktívnych funkcií. Na tento účel je Honor Magic vybavený radom senzorov. Napríklad senzor WiseScreen umožňuje odomknúť telefón jednoduchým zdvihnutím a pohľadom na displej. Keď Honor Magic vložíte do vrecka, automaticky sa opäť uzamkne. Technológia inteligentného rozpoznávania tváre FaceCode zabezpečí, že sa prichádzajúca správa zobrazí len prihlásenému používateľovi.

Honor Magic Live System ďalej vylepšuje používateľský komfort vďaka predikcii potrieb používateľa. Na základe analýzy dát potom ponúkne informácie a služby „na mieru“. Napríklad na základe kľúčových slov v konverzácii používateľa na tému filmov, dokáže odporučiť najnovšie filmové trháky. Ďalšia z technológií – SmartDisplay – neustále zobrazuje stream informácií, ktoré by sa mohli prihlásenému používateľovi hodiť. Napríklad ak si objednáte taxík, jeho poznávacia značka bude do príchodu zobrazená na displeji.
Aby bol Honor Magic skutočným sprievodcom používateľa behom celého dňa, je vybavený systémom pre riadenie spotreby a rýchlo nabíjaním. Za krátkych 20 minút sa batéria nabije na 70%, za 10 minút potom na 40% svojej kapacity.

Igor Krahulec
Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement