Flat dizajn v BlackBerry 10.3 ? (Aktualizované)

Dnes Michael Clewley zverejnil ukážky ikoniek v novo pripravovanej verzii oparečného systému BlackBerry 10 vo verzii 10.3. V poslednom čase majú všetci záľubu vo flat dizajne a tak si v BB povedali , prečo by sme ho nemohli mať aj my ? BUde zaujímavé pozorovať ako na to zareagujú používatelia.

Na pravom screen-shote sú niektoré ikonky ešte s terajšej verzie doplnené o novšie. Na pravom sú už kompletne všetky nové. Odstránené sú aj tmavé štvorčeky okolo ikoniek aplikácií. Za zmienku tiež stojí odstránenie čiernych prúžkov v hornej časti a taktiež aj v dolnej. Tu sa inšpirovali napríklad novou verziou Androidu 4.4 Kitkat , kde je systém viac „čistý“.

10-3-icons-battle-600x483

Nová verzia BlackBerry 10.3 prinesie aj množstvo nových funkcií. S takých najzaujímavšejších spomeniem napríklad zrýchlenie animácií pri minimalizácii a otváraní aplikácie , nové možnosti zobrazenie notifikácií na uzamknutej obrazovke , lepšiu podporu Google služieb , hlasové vyhľadávanie a inteligentní asistent, funkcia Pokročilej interakcie ( prebudenie smartfóny zodvinhutím zo stola a šetrenie batérie položení displejom dole) a nové možnosti fotoaparátu.

Kedy bude nová verzia systému dostupná aj pre používateľov je zatiaľ neznáme.

Aktualizované 7.5

Michael Clewley pokračuje v zverejňovaní nových scrennov s novej verzie OS BlackBerry 10.3. Flat dizajn bude prítomní  naprieč celým systémom a bez neho nezostanú aj priečinky. Tie umožnia nainštalované aplikácie zobrazovať na viacerých stranách. Ďalej si môžeme všimnúť prítomnosť ďalších nových ikoniek.

10-3-endless-folders-700x1244Ďalšou novinkou budú ešte lepšie „rýchle nastavenia“ (alebo skratky v lište). Tie si budeme môcť „vyvolať“ alebo otvoriť už v ktorejkoľvek aplikácii. Teraz je to obmedzené len pri zozname nainštalovaných aplikácii (menu).

1399416139610_789676-700x1166

Advertisement