Čierna versus biela. Akú farbu mobilných telefónov užívatelia preferujú a prečo?

Nová značka mobilných telefónov Honor vo svojej ankete v krajinách strednej Európy zisťovala, ktorú farbu mobilného telefónu užívatelia preferujú. Opýtaní sa tiež podelili o názor, prečo je pre nich biely alebo naopak čierny variant tím pravým. Z ankety aj z predajných výsledkov vlajkovej lodi výrobcu Honor 6 vyplynulo, že sa tesná väčšina prikláňa ku konzervatívnej čiernej podobe.

H6_cena_bila

Honor sa na dôvody, prečo preferujú tú, ktorú farbu mobilného telefónu, pýtal naprieč krajinami višegrádskej štvorky na sociálnej sieti Facebook. Tu má značka k dnešnému dňu celkovo vyše 28.000 fanúšikov.

Čierna klasika

Početnejšia 58percentná skupina opýtaných sa priklonila k čiernej farbe mobilného telefónu. Čierna je podľa ich názoru pre spotrebnú elektroniku tradičnejšia a univerzálnejšia. Priaznivci čiernej farby smartphonov argumentovali aj praktickosťou – tmavá farba podľa nich dokáže lepšie zamaskovať prípadné nečistoty. Niektorí užívatelia spomenuli, že čierne mobilné telefóny pôsobia luxusnejším dojmom.

Honor 6 - black

Biela elegancia

Zástancov bielych smartphonov bolo medzi zodpovedajúcimi 42 %. Argumentovali najmä subjektívne elegantnejším vzhľadom. Ľudia uprednostňujúci bielu farbu oceňujú tiež originalitu oproti „záplave“ čiernych telefónov na trhu. Lepšie podľa nich tiež vyniknú ozdobné a ovládacie prvky prístrojov a kontrast čierneho vypnutého displeja oproti svetlému telu prístroja. Racionálne uvažujúci opýtaní si u bielych prístrojov cenia nižšej viditeľnosti škrabancov a odtlačkov prstov.

Honor 6 - white

Predajná čísla – čierny vs. biely variant 

Honor na predáva oba farebné varianty svojej vlajkovej lodi, osemjadrového smartphonu Honor 6. Mesiac po začatí predaja exkluzívne v e-shope Alza si jeho čierny variant zakúpilo 62 % zákazníkov, biely Honor 6 vlastní 38 % nakupujúcich.

anketa

predaje

Igor Krahulec
Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement

  • Maher787

    Ja mám telefón modrý a som spokojný s farbou :)