BlackBerry Oslo má byť nástupca Passportu

BlackBerry Passport by mohol byť v nasledujúcich mesiacoch nahradený novým nástupcom, na ktorom kanadský výrobca už údajne pracuje. Podľa najnovších špekulácií je v prípravách vylepšená verzia vyvíjaná pod kódovým označením Oslo. Hoci posledný dostupný model zožal prevažne pozitívne hodnotenie, tak chystaný telefón príde ani nie s ročným odstupom. Prvé informácie hovoria o miernej úprave dizajnu.

BlackBerry-Oslo

Po hardvérovej stránke by sme mohli očakávať veľmi podobné zostavenie. Server BlackBerry Central zmieňuje LCD displej s rozlíšením 1440 x 1440 pixelov, starší procesor Snapdragon 800 od Qualcommu, 3 450mAh batériu alebo 13megapixelový fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu. To všetko pravdepodobne bude bežať minimálne na najnovšej verzii BlackBerry OS 10.3.1.

V kuloároch sa dokonca hovorí, že vybraná hŕstka vyvolených si mohla toto zariadenie vyskúšať počas veľtrhu MWC v Barcelone. Avšak BlackBerry Oslo má byť celosvetovou záležitosťou. Tlačová konferencia by mala prebehnúť 30. júna, ale nechajme sa prekvapiť, či napríklad nepôjde len o cenovo dostupnejšiu variantu. Nakoniec s blížiacim sa oficiálnym predstavením nemožno vylúčiť únik ďalších a oveľa bližších informácií.

Igor Krahulec

Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement