BlackBerry odhalilo tri nové modely

Dnes na tlačovej konferencii kde BlackBerry ohlásilo finančné výsledky za 1Q fiškálneho roku 2015 nás Kanadská spoločnosť prekvapila a odhalila tri nové modely určené pre Európsky trh.

Prvý z nich je model Z3 Jakarta Edition. ktoý bol predstavený už skôr ale nebol určený pre náš trh. Model dostane podporu LTE a vyššiu kapacitu RAM ( z 1,5 GB sa zvýši na 2GB ako pri ostatných modeloch). Všetko ostatné ako 5 palcový displej z rozlíšením 540×960 bodov , 1.2GHz dvojjadrový procesor , 8GB pamäte ROM , 2500 mAh batéria alebo 5 mpx fotoaparát, ostávajú.

Ako ďalší smartfón bol predstavený BlackBerry Classic. Po dlhom čase tak bol odhalený naživo. Podľa info by mal ponúknuť 3,5 palcový displej , aké bude rozlíšenie zatiaľ nie je známe. Dizajnom pripomína model Q5 , klávesnicu si prebral od Q10 a nad klávesnicou sa nachádza pätica tlačidiel so starších modelov BlackBerry Bold.

bbclassic

A tretím smartfónom je BlackBerry Windermare. O tomto modely kolovalo po internete množstvo fotogrfaií, či informácií ale niekdy nebolo isté či to nie je len nejaký podvrch. A ako sa zdá , nie je . Windermare ponúkne 4 palcový displej s pomerom strán 1:1 ako predchádzajúce modeli Q5 a Q10 s výborným rozlíšením 1440 x 1440 bodov. Pohánať ho bude procesor Snapdragon 800 s operačnou pamúťou RAM 3GB. Fotoaparát dostane rozlíšenie 13mpx. A výbornú kapacitu dostala aj batéria a to 3450 mAh. U tohto modelu si môžeme aj všminúť prítomnosť pripravovanej aktualizácie BlackBerry 10.3.

bbwindermareČo sa týka noviniek okolo BlackBerry , stojí za zmienku aj to, že BlackBerry uzavrelo „spoločenstvo“ s Amazonom a tak v najnovšej verzii 10.3 môžeme očakávať nový obchod s aplikáciami Amazon appstore. Na jednej strane je to dobrá správa pre tých, ktorý si do smartfónu s os BlackBery 10 nevedia dať neoficiálny obchod Snap , čo je vlastne Google Play a tak prichádzajú o niektoré výhody spojené s možnosťou inštalovania Android aplikácií. Na druhej strane je tu fakt, že zatiaľ BB10 nepodporuje všetky Android aplikácie. Malo by sa to ale s príchodom BB 10.3 zmeniť. Teraz ostáva už len čakať na oficiálne uvedenie aktualizácie do „sveta“, čo by malo byť niekedy na jeseň.

Advertisement