BlackBerry Leap: Nová stredná trieda s 5 „displejom a skvelým OS

BlackBerry predstavilo svoj nový cenovo dostupnejší model Leap, ktorý mieri do strednej triedy. Prináša 5 „HD displej, najnovší operačný systém BlackBerry OS 10.3.1, vylepšenú klávesnicu, 8 Mpx fotoaparát či dlhú výdrž dosahujúcu až 25 hodín pri maximálnom vyťažení.

blackberry-leap-obr1

 

Nové BlackBerry Leap štartuje tohtoročné portfólio kanadského výrobcu. A začína s hneď početnou strednou triedou.

Sympatická novinka disponuje 5 „displej s HD rozlíšením, vďaka čomu dosahuje skvelú jemnosť 294 ppi, ďalej 2 jadrovým 1,5 GHz Snapdragon S4 Plus s operačnou pamäťou 2 GB RAM či najnovším operačným systémom BlackBerry OS 10.3.1 vrátane BlackBerry Hubu pre správu služieb telefónu či už ste na mobile, na tablete alebo pri počítači.

Vo výbave novinky sa ďalej objavuje 8 Mpx fotoaparát s autofocusom a LED bleskom, ktorý zvláda natáčať Full HD videa pri 30 snímkach za sekundu. Nechýba klasicky Bluetooth, Wi-Fi a GPS. Ohľadom LTE konektivity zatiaľ výrobca neprehovoril. Batéria bude mať kapacitu 2 800 mAh a má zabezpečiť skvelú výdrž až 25 hodín pri maximálnom zaťažení. Cena BlackBerry Leap bude cca 250 euro.

Zdroj: engadget.com

Igor Krahulec

Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement