BlackBerry chystá Rio (Z20) bez hardvérovej klávesnice

U posledných noviniek od spoločnosti BlackBerry dominovala známa QWERTY klávesnica, čo s najväčšou pravdepodobnosťou nebude platiť pri pripravovanom modeli Rio (Z20). Malo by ísť o nástupcu predchádzajúcich zariadení Z10 a Z30, ktoré mali len dotykový displej bez hardvérovej klávesnice. Zahraničný server N4BB získal niekoľko vierohodných snímok potvrdzujúcich prácu na tomto telefóne. Kanadský výrobca ho osadí hardvérovými prvkami typickými pre strednú triedu, kde veľkú úlohu často hrá tiež predajná cena.

blackberry-Z20

BlackBerry Rio údajne disponuje 5 palcovým displejom, ktorý zaujíma HD rozlíšenie (1 280 x 720 pixelov). Výkonnosťou stránku obstaráva dvojjadrový procesor Snapdragon S4 Plus (MSM8960) taktovaný na frekvencii 1,5 GHz a operačná pamäť RAM o veľkosti 2 GB. Užívatelia budú mať v základe k dispozícii úložisko s kapacitou 16 GB. To samozrejme ešte rozšírite pamäťovou microSD kartou. Celkovú výdrž zabezpečiť 2 800mAh batéria.

blackberry-rio

Kým predný panel doplní 2megapixelová kamerka, zadná časť ponesie 8 megapixelový senzor fotoaparátu po boku bude prisvetľovacia LED dióda. Podľa posledných dostupných informácií bude novinka v oficiálnom predaji niekedy od februára budúceho roka za cenu okolo 300 dolárov (tj. Cca 280 € bez dane). Najväčším prekvapením je prítomnosť pomerne staršej generácie procesora od Qualcommu, ktorému napríklad chýba podpora 64bitovej architektúry. Avšak nasadenie môže brániť obtiažna optimalizácia BlackBerry OS s ostatnými procesormi.

zdroj: n4bb.com

 

Igor Krahulec

Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement