ADATA uvádza OTG flash disky UC360 a UC370

ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM a NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, dnes predstavila dva OTG flash disky UC360 a UC370. Vďaka protokolu „on the go“ (OTG) umožňujú obidva disky rýchle pripojenie v podstate ku všetkým typom zariadení s USB konektorom bez potreby inštalácie dodatočných ovládačov. Obidva disky sú takpovediac 2-v-1, pretože UC360 obsahuje konektory USB-A a micro USB, zatiaľ čo UC370 kombinuje v jednom tele USB-A a USB-C. Dáta sa prenášajú rýchlosťou USB 3.1 a obidva disky sú navrhnuté ako odolné a jednoducho pripojiteľné, či už máte radšej Windows, Mac OCS, Android alebo inú platformu, ako napríklad herné konzoly a smart televízie. Zákazníci si môžu vybrať z variant 16 GB, 32 GB a 64 GB.

UC360: kompaktné úložisko pre každého

UC360 dokázalo do svojho ultra kompaktného tela vtesnať USB-A- aj micro USB konektor. Má pohodlné pútko na zavesenie na zväzok kľúčov, batoh, opasok alebo kamkoľvek inde. Vďaka tomu sa len ťažko stratí. Navyše váži len 3,8 g a vo svojej super ľahkej kategórii redefinuje univerzálnu konektivitu s rýchlosťou až 5 Gb/s.

 

UC370: do rovnice OTG pridáva USB-C

Na základe rýchlo rastúcej popularity univerzálne otáčateľného konektoru USB-C vytvorila ADATA OTG disk UC370. Na jednom konci má všadeprítomný USB-A konektor, zatiaľ čo na druhej sa objavuje USB-C. Disk, ktorý sa nachádza medzi nimi, tak môžu zákazníci pripojiť k záplave zariadení, od tých tradičných až po celkom nové. UC370 podporuje rýchlosti až 10 Gb/s a váži iba 3,7 g. Je tiež vybavený integrovaným pútkom, ktoré zjednoduší prenášanie a ukladanie, a má štýlovú krytku pre USB-C konektor.

Kovová elegancia doplnená odolnou konštrukciou

Aj keď sú obidva disky veľmi kompaktné a ľahké, ako UC360, tak aj UC370 sú vyrábané s použitím technológie chip-on-board, ktorá je známa tiež pod označením COB. Sú preto veľmi odolné a dobre chránené proti nárazom, pádom, prachu a tekutinám. Obidva tiež majú vo svojich krytoch miesto plastu kov, čo ich odolnosť len zvyšuje, a to pri zachovaní štíhleho a štýlového dizajnu.

Igor Krahulec

Volám sa Igor Krahulec a som šéfredaktor webov www.mobildobodky.sk, www.pc.dobodky.sk a www.foto.dobodky.sk . Zaujímam sa o IT a mobilné technológie. Venujem sa hlavne mobilným telefónom, ale napríklad aj počítačom a ich perifériám. Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať na e-mail redakcia@dobodky.sk alebo na redakcia@mobildobodky.sk

Advertisement